Tel.:  + 420 777 464 474
E-mail:  info@dum-remeslniku.cz

kamenný koberec

Co je Kamenny koberec? 

Tento speciální povrch slouží jako alternativa k tradičnější dlažbě a nabízí řadu zajímavých výhod. Kamenný koberec je moderní stavební materiál pro venkovní a vnitřní plochy. Je vhodný nejen na podlahy, ale i na stěny, stropy a schody. Skládá se z říčních nebo mramorových oblázkových kamínků zrnitosti, 2-4 mm, 4-8 mm, nebo 8-16 mm. 

Nabízíme profesionální pokládku proškolenými zkušenými řemeslníky. 

Kamenný koberec dodáváme v různých dekorech i velikostech za skvělé ceny. U nás si vyberete z mnoha barev a druhů.

Kamenné koberce lze položit na zpevněných plochách, nejčastěji se s nimi lze setkat na příjezdových cestách, okolo bazénů, na venkovních schodech a samozřejmě taky terasách, balkónech nebo verandách. V interiéru nacházejí velmi často uplatnění v koupelnách, ale hodí se třeba i do kuchyně, ke krbu nebo do jiných prostor. Uplatnění je tedy velmi široké.

Cena za m2 od 890 Kč

Proč vůbec uvažovat o pořízení kamenného koberce? Tady je několik důvodů.

  • Krásný vzhled

Vzhledově je kamenný koberec opravdu perfektní záležitost, působí exkluzivním až luxusním dojmem. Můžete si být jisti, že vám ho budou sousedi i návštěvy závidět. Struktura je jedinečná a okouzlující.

  • Příjemný na dotek

I tato výhoda je důležitá. Tento povrch působí na chodidla příjemným, takřka masážním dojmem. Navíc na rozdíl od dlažby nestudí.

  • Celistvý povrch

Žádné spáry. Velká úleva při údržbě. Není zde prostředí pro rozvoj plísní a usazení zatvrzelé špíny, kterou je obtížné drhnout.

  • Nevíří se prach

Díky specifické struktuře se prach drží na povrchu koberce a nevíří se okolo. To je výhoda zejména v interiéru, můžete ho snadno vysát. Jde o povrch, který ocení i alergici.

  • Dobře si rozumí s vlhkostí

Na tomto souvislém a celistvém povrchu se netvoří kaluže, ba ani námrazy. Je tedy skvělou volbou právě například do koupelny anebo k bazénu.

  • Přizpůsobitelnost a relativně snadná pokládka

Nedá se říct, že by pokládku zvládl naprosto každý, byť zkušenostmi s manuální prací nepolíbený, člověk. Přesto je pokládka kamenného koberce zvládnutelná svépomocí s trochou kutilských dovedností a patřičným návodem. Vrstva se navíc snadno pokládá i na členitém povrchu.

  • Propouští teplo

Uvažujete o podlahovém topení? Pak je kamenný koberec dobrá volba. Velice snadno totiž propouští teplo a zahřeje se rychleji než většina jiných povrchů. To znamená i ekonomickou úsporu.

  • Odolnost

Materiál dobře snáší mrazy i další výkyvy počasí. Vydrží teploty i několik desítek stupňů pod nulou, neodmrzá a neklouže. Dobře zvládá i zátěž, unese i např. osobní vozidlo a někdy se používá v garážích.

  • Životnost

Kamenný koberec není zcela bezúdržbový, ale jeho udržování je poměrně nenáročné. Při solidní péči je jeho životnost obrovská (desítky let) až prakticky neomezená.